VIII NIEDZIELA ZWYKŁA (03.03.2019)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 18.00
4. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.15.
7. Do odprawiania tych nabożeństw, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
9. Bardzo dziękuje naszym parafiankom za posprzątanie otoczenia przykościelnego.
10. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na fundusz budowlany naszej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA (10.02.2019)

 

 

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zatroszczmy się, aby we Mszy św. mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Wystawienie Najświetszego Sakramentu w tym dniu będzie wyjątkowo na zakończenie Mszy św. a nie przed nią. Następnie błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.
 4. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 12.00 będzie sprawowana ogólnomiejska Msza św. w intencji chorych.
 5. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele budowlane.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA (27.01.2019)

 

 

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz.: 17.30. Od piątku wracamy do Mszy św. wieczornych w ciągu tygodnia i wystawień Najświętszego Sakramentu pół godz. przed Mszą św. (oprócz środy). Objazd chorych od godz. 9.00.
 4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
 5. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszego miasta.
 6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Do 1 lutego możemy jeszcze przynosić zużyte „elektrośmieci”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA (03.02.2019)

 

 

 1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Za tydzień spotkanie z młodzieżą, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. We wtorek wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba i wody.
 4. Siostry Benedyktynki serdecznie zapraszają na ŚWIĘTOWANIE UROCZYSTOŚCI św. SCHOLASTYKI - PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW - w dniu 9 lutego czyli w sobotę - w domu Sióstr przy Kurii Biskupiej w Ełku. Rozpoczęcie o godz. 15. W programie m.in. benedyktyńskie nieszpory, krótka konferencja, spektakl, koncert akordeonowy, interpretacje na wiolonczelę, taniec towarzyski i agapa. Szczegóły na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele budowlane.
 6. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele.

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA (20.01.2019)

 

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej.

4. Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Kto został pominięty lub był nieobecny w domu podczas kolędy, a chciałby spotkać się z duszpasterzem, może zgłosić się do zakrystii i ustalić termin wizyty. Sprawozdanie z kolędy przedstawię w najbliższą niedzielę.

5. Z racji ferii zimowych przez najbliższe dwie niedziele nie będzie spotkań dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz budowlany. W miesiącach listopadzie i grudniu zebraliśmy na ten cel odpowiednio: 2470 zł i 2389 zł.

Odwiedziny

Użytkowników:
1
Artykułów:
32
Odsłon artykułów:
823