1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z panią katechetką. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę po mszy św.
 3. Dobiegają końca rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy księdzu Wojciechowi za skierowane do nas słowo i życzymy Błogosławionych Świąt.
 4. Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za dary na stół rekolekcyjny.
 5. Dziękuje ponownie naszym paniom z ul. Księcia Witolda i Królowej Jadwigi za porządki przy kościele.
 6. W najbliższy piątek, jak co roku, organizowane jest Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 na placu JPII. Wierni z naszej parafii niosą krzyż od stacji V. Zakończenie Drogi Krzyżowej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
 7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Proszę o zabranie ze sobą palm. Przy wejściu do świątyni będzie można nabyć palmy, które będą rozprowadzać członkowie Akcji Katolickiej. Ofiary składane na tacę oraz ofiary z palm przeznaczone będą na fundusz budowlany naszego kościoła.
 8. Przynajmniej do wakacji żegnamy się z księdzem Łukaszem. Ks. Bp. ustanowił go administratorem parafii Niepokalanego Serca NMP w Okartowie.
 9. Dzisiaj po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Są do nabycia baranki paschalne na nasz stół Wielkanocny w cenie 6 zł.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24.03.2019)

 

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej.
 3. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.15.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Laetare.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na rzecz misji. Zebraliśmy 350 zł.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA (10.02.2019)

 

 

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zatroszczmy się, aby we Mszy św. mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Wystawienie Najświetszego Sakramentu w tym dniu będzie wyjątkowo na zakończenie Mszy św. a nie przed nią. Następnie błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.
 4. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 12.00 będzie sprawowana ogólnomiejska Msza św. w intencji chorych.
 5. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele budowlane.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA (03.03.2019)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00 i 18.00
4. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.15.
7. Do odprawiania tych nabożeństw, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
8. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
9. Bardzo dziękuje naszym parafiankom za posprzątanie otoczenia przykościelnego.
10. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na fundusz budowlany naszej parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA (03.02.2019)

 

 

 1. Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Chwile adoracji są nie tylko wyrazem naszej miłości wobec Pana, ale jednocześnie próbą odkrywania Bożej obecności pośród codziennych spraw i ludzkich losów.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Za tydzień spotkanie z młodzieżą, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.
 3. We wtorek wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba i wody.
 4. Siostry Benedyktynki serdecznie zapraszają na ŚWIĘTOWANIE UROCZYSTOŚCI św. SCHOLASTYKI - PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW - w dniu 9 lutego czyli w sobotę - w domu Sióstr przy Kurii Biskupiej w Ełku. Rozpoczęcie o godz. 15. W programie m.in. benedyktyńskie nieszpory, krótka konferencja, spektakl, koncert akordeonowy, interpretacje na wiolonczelę, taniec towarzyski i agapa. Szczegóły na plakatach.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele budowlane.
 6. W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele.