II NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018)

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 18:00 (poniedziałek i sobota) oraz o godz. 6:30 (czwartek) „roraty”, czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
  4. Bóg zapłać za ofiary na nasz fundusz budowlany.
  5. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  6. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., kula – 13, mała – 6 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23 grudnia. Poprowadzi je ks. Piotr Paliwoda, wiakriusz parafii katedralnej w Ełku

I NIEDZIELA ADWENTU (02.12.2018)

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

4. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17:30.

6. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. W tym dniu w naszym kościele Godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz: 17:30.

7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Przed Kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

8. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na fundusz budowlany naszej parafii.

9. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Ks. Łukasz zaprasza na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

10. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., kula – 13, mała – 6 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25.11.2018)

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do NSPJ i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za odmówienie publiczne tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Jeszcze w tym tygodniu, do piątku włącznie, spotykamy się na modlitwie wypominkowej za naszych zmarłych.
4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego odpustu.
7. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18.11.2018)

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
2. Obchodzimy dzisiaj Odpust w naszej parafii. Msza św. z kazaniem odpustowym o godz. 12.00. Po Mszy św. agapa w salkach na dole.
3. Codziennie w listopadzie, pół godziny przed msza św. wieczorną, spotykamy się na modlitwie wypominkowej za naszych zmarłych.
4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o panu Krzysztofie, który muzyką i śpiewem towarzyszy nam w podniosłym przeżywaniu liturgii.
5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.