I NIEDZIELA ADWENTU (02.12.2018)

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 18:00 (poniedziałek i sobota) oraz o godz. 6:30 (czwartek) „roraty”, czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

4. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17:30.

6. W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. W tym dniu w naszym kościele Godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz: 17:30.

7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Przed Kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

8. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na fundusz budowlany naszej parafii.

9. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Ks. Łukasz zaprasza na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

10. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., kula – 13, mała – 6 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).