II NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018)

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  3. W dni powszednie Adwentu o godz. 18:00 (poniedziałek i sobota) oraz o godz. 6:30 (czwartek) „roraty”, czyli Msza św. wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
  4. Bóg zapłać za ofiary na nasz fundusz budowlany.
  5. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  6. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 13 zł., kula – 13, mała – 6 zł oraz opłatki (ofiara dowolna).
  7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23 grudnia. Poprowadzi je ks. Piotr Paliwoda, wiakriusz parafii katedralnej w Ełku