OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU (23.12.2018)

 

 1. Dziękujemy serdecznie ks. Piotrowi Paliwodzie za wygłoszone rekolekcje adwentowe. Życzymy mu wielu łask od Maryi w jego posłudze kapłańskiej.
 2. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 4. W poniedziałek po mszy św. porannej harcerze i zuchy będą roznosić po naszym osiedlu światełko betlejemskie. Przyjmijmy ich z życzliwością.
 5. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 24.00. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. o godz. 9.00 i 12.00. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. również o godz. 9.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. wieczornych.
 6. W czwartek, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 7. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
 8. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” w cenie – 6 zł oraz opłatki i kalendarze na Nowy Rok (ofiara dowolna).
 9. Organizujemy bal sylwestrowy w naszej parafii. Jest wyłożona lista przy wyjściu z kościoła. Osoby zainteresowane proszę o wpisywanie się na tę listę.
 10. Bóg zapłać ludziom dobrej woli za dekorację naszej świątyni na czas świąteczny.
 11. W najbliższą niedzielę po mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną i grupy istniejące przy parafii.