OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA (27.01.2019)

 

 

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz.: 17.30. Od piątku wracamy do Mszy św. wieczornych w ciągu tygodnia i wystawień Najświętszego Sakramentu pół godz. przed Mszą św. (oprócz środy). Objazd chorych od godz. 9.00.
  4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
  5. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszego miasta.
  6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. Do 1 lutego możemy jeszcze przynosić zużyte „elektrośmieci”.