V NIEDZIELA ZWYKŁA (10.02.2019)

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania.
  3. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zatroszczmy się, aby we Mszy św. mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Wystawienie Najświetszego Sakramentu w tym dniu będzie wyjątkowo na zakończenie Mszy św. a nie przed nią. Następnie błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.
  4. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w tym dniu o godz. 12.00 będzie sprawowana ogólnomiejska Msza św. w intencji chorych.
  5. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele budowlane.